Samohyl Škoda Adam Březík
ADAM Cup Studenka

Rentor - Partr Rally Vsetín 2022 opanovali Březík s Krajčou

22. 08. 2023 • 13:18:30
Posádka Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča korunovala své letošní vystoupení v Rallysprint Sérii absolutním prvenstvím v hodnocení Autoklub Poháru 2+. Triumf na Rentor – Partr Rally Vsetín byl čtvrtým absolutním v řadě, což znamenalo bodové překonání dosavadního lídra Vojtěcha Štajfa.

Adam Březík s Ondřejem Krajčou začali roli favoritů naplňovat hned v úvodní sekci. Na testu Hošťálková, který byl zahalen v husté mlze, i na uklouzané RZ Semetín zvítězili a vybudovali si solidní náskok pro další průběh závodu. Nakonec nepoznali hořkost porážky ani na jedné ze sedmi rychlostních zkoušek a v cíli obhájili loňský vavřín s více než minutovým náskokem před Martinem Vlčkem. Už před startem bylo jasné, že jakékoli umístění v první desítce bude pro tandem Samohýl ŠKODA Teamu znamenat titul v Poháru 2+. To se naplnilo!
Podobně suverénně dojel druhý Martin Vlček. Spolupráce s Jakubem Kunstem fungovala a posádka si bezpečně dojela pro druhou příčku. Zato o třetí příčku se sváděl tuhý souboj. Původně největší kandidát na tento post Michal Horák neměl svůj den, a tak třetí místo absolutně držel Pavel Ševčík startující s Mitsubishi Lancer Evo IX. Po problémech v retardéru na RZ 6 sice hodně ztratil a propadl se na čtvrté místo za Trnovce, finišem v závěrečné zkoušce se ale dokázal vrátit na stupně vítězů. Po hodně dlouhé době tak na oficiální české soutěži vystoupalo produkční auto na absolutní stupně vítězů.
V hodnocení Rallysprint Série si to rozdala pětice jezdců. V průběhu je suverénně porážel Filip Ocelka, který poprvé vyměnil Renault Clio Rally5 za rychlejší model Rally4 a soupeřům ujížděl doslova o parník. Na předposlední rychlostní zkoušce však chyboval, trefil retardér a kromě poškození vozu i ztráty času na zkoušce inkasoval navíc třicetivteřinovou penalizaci. I to mu bohatě stačilo na druhé místo v rámci RSS necelých devět vteřin za vítězným Egonem Smékalem. Z trojboje zbývajících vozů nakonec dopadl nejlépe Peter Surovič, který počazil Martina Lehkého o 2,9 vteřiny. Mohutný atak neustál Michal Srb, který havaroval kousek za letmým cílem poslední rychlostní zkoušky.