Rentor motorsport 1
Petr Trnovec PARTR
BMW HA
Peugeot 208 RALLY4
Adam Březík FABIA R5

Vsetínský sprint na čtyřech úsecích

31. 08. 2022 • 09:46:02

Zatímco Barumka korunovala některé české mistry, seriály Pirelli Rallysprint Série a Poháru 2+ jsou v plném proudu. Poslední závod kalendáře - RENTOR – PARTR Rally Vsetín - je naplánován na termín 28. – 29. října 2022. Soutěž uspořádá Autoklub Vsetín – město v AČR.

Pořadatelskému týmu se loni osvědčilo nové partnerství, a tak i letos se závod odjede pod názvem RENTOR – PARTR Rally Vsetín. Soutěž je zároveň započtena i do seriálu RSS historických automobilů a do značkového poháru Čermák a Hrachovec ADAM Cupu.

Formát závodu bude v mnohém podobný jako v minulých letech, ale zároveň zcela nový. Závodit se bude na čtyřech úsecích, s celkovou délkou rychlostních zkoušek přes sedmdesát kilometrů. Všechny čtyři zkoušky absolvují účastníci dvakrát, ve třech sekcích (2 - 4 - 2).

 

„Těší nás pokračování spolupráce se společnostmi RENTOR a PARTR, díky které máme možnost soustředit se na sportovní stránku závodu. V ní vycházíme z formátu posledních ročníků, letos však mohou startující čekat pár novinek. Po delší pauze se nám podařilo získat povolení na průjezd jedním z tradičních úseků bývalého slavného testu Bystřička. Díky tomu jsme mohli mírně zkrátit RZ Hošťálková a RZ Semetín, čímž budeme startovat mimo obydlené oblasti. Sportovní kvalita rozhodně nebude chybět ani RZ Vesník,“ odkrývá podobu ředitel soutěže Petr Gryger. 

 

Program RENTOR – PARTR Rally Vsetín otevřou v pátek 28. října seznamovací jízdy, na které naváže administrativní a technická přejímka v Autosalonu Škoda - Samohýl motor na Vsetíně. V jeho těsné blízkosti bude rovněž umístěna cílová rampa, kam první posádky dorazí po půl čtvrté odpoledne. Start soutěže proběhne v sobotu 29. října v 8:00 hodin ze servisního areálu v ulici U Bečvy, v městské části Ohrada.

 

V nejbližších dnech budou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz zveřejněna Zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.  

 

XVIII. RENTOR - PARTR Rally Vsetín 2022, tiskový servis

Tomáš Plachý

Počasí na Valašsku

Webkamera
startovní rampa

Video